NOČ KNJIGE NA OŠ ZAGRADEC 2024

Na OŠ Zagradec smo noč knjige obeležili 19. 4. 2024 in jo posvetili 25. obletnici prevoda prve knjige Harry Potter. Naša šola se je to noč spremenila v pravcato čarovniško akademijo Bradavičarko. Prijavljeni učenci, ki so si vstopnice na dogodek pridobili z opravljeno bralno značko, so že pred prihodom dobili pismo dobrodošlice in se tako pripravili, da na dogodku podoživijo domišljijski svet pisateljice J. K. Rowling.

Ob prihodu so se učenci s pomočjo Klobuka izbiruha razvrstili v skupine Spolzgad, Drznvraan, Gryfondom in Pifpuff.

Najprej so v športni dvorani učenci odigrali turnir v quidditchu za bunkeljne.

Po okusni večerji v šolski jedilnici so učenci nadaljevali z zbiranjem točk na štirih delavnicah.

V sobi pobega v šolski knjižnici so iskali kamen modrosti.

V ustvarjalni delavnici so izdelovali kravate iz papirja.

Na čarobni čajanki je vsaka skupina sčarala svoj čarobni napoj in napisala recept zanj.

V glasbeni delavnici pa so na znan napev napisali svojo himno. Na šolskem predvajalniku so se sproti beležile zbrane točke.

Po delavnicah smo se vsi zbrali v glasbeni učilnici, kjer se je vsaka skupina predstavila s svojo himno ter odločila končnega zmagovalca. Vsaka skupina je dobila pokal s sladkarijami, zmagovalna skupina Drznvraan pa še veliko čokolado.

Sledilo je tiho branje in ogled filma Harry Potter, Kamen modrosti, nekateri najbolj zaspani pa so se pripravili na spanje.

Upamo, da smo s tem dogodkom mlade bralce še dodatno navdušili nad domišljijskim svetom branja.

Branka Lah in Vesna Zimic Gluvić

Ta vnos je bil objavljen v Nekategorizirano. Zaznamek za trajno povezavo.